Zaj臋cia koryguj膮ce wymow臋 prowadzi mgr pedagogiki ze specjalizacj膮 w logopedii i do艣wiadczeniem w pracy z dzie膰mi

p. Joanna Nunzek

Dzieci 4,5,6- letnie na pocz膮tku wrze艣nia s膮 badane testem przesiewowym stwierdzaj膮cym wad臋 wymowy

(dzieci 3-letnie szczeg贸lne przypadki na 偶yczenie rodzic贸w).

Dzieci nieobecne zostan膮 przebadane w najbli偶szym czasie.

Na zebraniu rodzice otrzymuj膮 informacje o stanie wymowy dziecka (brak informacji oznacza wymow臋 prawid艂ow膮)

Po zebraniu odbywaj膮 si臋 indywidualne rozmowy z logoped膮 i zapisy na zaj臋cia (zapisy r贸wnie偶 u Dyrekcji przedszkola).

Zaj臋cia prowadzone s膮 indywidualnie (lub w 2-os grupach), oko艂o 20 min..

Na spotkanie dziecko przynosi zeszyt gdzie zapisywane s膮 膰wiczenia utrwalaj膮ce do wykonania w domu.

W zaj臋ciach mo偶e uczestniczy膰 rodzic. Po 膰wiczeniach dziecko zabiera zeszyt do domu i przynosi go na

kolejne spotkanie. Umowne miejsce trzymania zeszytu to p贸艂ka w przedszkolnej szatni.

Systematyczne utrwalanie to podstawa skutecznej terapii , kt贸ra trwa oko艂o roku.

Wskazane,聽 by 膰wiczenia w domu prowadzi艂a ta sama osoba (z poprawn膮 wymow膮),

codziennie oko艂o 15 minut. Nowa jako艣膰 mowy ma sta膰 si臋 nawykiem (dlatego niezb臋dne s膮 cz臋ste powt贸rki).

Zaj臋cia s膮 op艂acane przez rodzic贸w. Nieodp艂atn膮 form臋 terapii prowadzi

Poradnia Psychologiczno-pedagogiczna przy ul. Obro艅c贸w Bydgoszczy 1.

膯wiczenia w przedszkolu odbywaj膮 si臋 jeden lub dwa razy w tygodniu

wtorek i 艣roda w godz. 11.00-14.30.