J臉ZYK ANGIELSKI

Zgodnie z Podstaw膮 programow膮 wychowania przedszkolnegodla przedszkoli, oddzia艂贸w przedszkolnych w szko艂ach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego (Dziennik ustaw z dnia 24 lutego 2017roku), w naszym przedszkolu tworzymy sytuacje edukacyjne sprzyjaj膮ce budowaniu zainteresowania dziecka j臋zykiem angielskim oraz ch臋ci poznawania innych kultur.

Przygotowanie dzieci do pos艂ugiwania si臋 j臋zykiem angielskim jest w艂膮czone w r贸偶ne dzia艂ania realizowane w ramach programu wychowania przedszkolnego i odbywa si臋 przede wszystkim w formie zabawy. Nauczycielki w swoich grupach staraj膮 si臋 stworzy膰 warunki umo偶liwiaj膮ce dzieciom os艂uchanie si臋 z j臋zykiem obcym w r贸偶nych sytuacjach 偶ycia codziennego, m.in. poprzez kierowanie do dzieci bardzo prostych polece艅 w j臋zyku obcym w toku r贸偶nych zaj臋膰 i zabaw, wsp贸ln膮 lektur臋 ksi膮偶eczek dla dzieci w j臋zyku obcym, w艂膮czanie do zaj臋膰 rymowanek, prostych wierszyk贸w, piosenek oraz materia艂贸w audiowizualnych w j臋zyku obcym. Nauczycielki prowadz膮ce zaj臋cia z dzie膰mi wykorzystuj膮 naturalne sytuacje wynikaj膮ce ze swobodnej zabawy dzieci w celu powt贸rzenia lub zastosowania w dalszej zabawie poznane przez dzieci s艂owa lub zwroty.