GRUPA I - NIEDŹWIADKI

- godz. pracy: 6.30-16.30

— nauczyciele:

mgr Joanna Ginter

mgr  Dorota Płonka

 

oraz pomoc nauczyciela:

Anita Menclef

 

 NAUKA ZDALNA 25.05-29.05

TEMAT KOMPLEKSOWY:  „DZIEŃ MAMY I TATY”

 

 CEL OGÓLNY: Kształtowanie uczucia przywiązania do własnej rodziny

 

            PONIEDZIAŁEK

  Obejrzyj z mama lub tatą zdjęcia rodzinne- spróbuj opowiedzieć o swojej rodzinie. Czy wiesz jaki zawód wykonują rodzice? Jakie maja zainteresowania? Postaraj się nazwać i opisz członków rodziny.

 

            WTOREK

   Wykonaj pracę plastyczną pt. „Moja mama i tata” narysuj kredkami swoich rodziców. Mamę i tatę. Spróbuj swoimi zdaniami opisać ich wygląd.

 

            ŚRODA

    Zabawa klasyfikacyjna „Kolorowe klocki” – klasyfikowanie klocków ze względu na wielkość -  weź do zabawy klocki (małe i duże). Na słowa rymowanki:

Dużo klocków w koszu mamy
wszystkie (lub jeden, dwa, trzy…) małe/duże wyciągamy.
I do pojemnika wkładamy.


            CZWARTEK

Praca plastyczna 'Korale z makaronu”-wykonaj niespodziankę dla rodziców. Spróbuj nawlec korale lub bransoletkę z makaronu na sznurek i wręcz je rodzicom. Ćwiczymy motorykę małą.

 

            PIĄTEK

     Wysłuchaj piosenkę pt. ”A ja wolę swoją mamę” Majki Jeżowskiej- może spróbujesz zatańczyć lub zaśpiewać do tej piosenki.

    Zabawa orientacyjno- porządkowa „Śpiąca mama”- dziecko maszeruje po pokoju. Gdy usłyszysz jedno uderzenie w bębenek zatrzymaj się , przeciągnij się, następnie ziewnij i spaceruj dalej. Na dwa uderzenia w bębenek zatrzymaj się , kucaj i zwiń w kłębek